profesjonalna obsługa

najwyższa jakość ...

Pomiary reflektometryczne

Pomiar tłumienności jest podstawową czynnością wykonywaną podczas badania światłowodów. Pomiar wykonuje się najczęściej podczas prac instalacyjnych i przed odbiorem zmontowanego systemu okablowania światłowodowego, jak również podczas usuwania problemów występujących w okresie eksploatacji systemów światłowodowych, pozwalając tym samym wykryć i precyzyjnie wskazać lokalizację ich uszkodzeń.

Dostępne są dwie metody pomiaru tłumienności światłowodu: transmisyjna i reflektometryczna.

Transmisyjna stanowi podstawowy pomiar stosowany do sprawdzania tłumienności światłowodów. Do pomiaru strat w światłowodach oraz urządzeniach światłowodowych używamy zestawy testujące w których skład wchodzą mierniki mocy optycznej i źródła światła.

Druga metoda, oparta o pomiar reflektometryczny pozwala na określenie tłumienności łącza optycznego oraz lokalizację uszkodzeń i niejednorodności włókien. W tym celu serwis techniczny wykorzystuje najwyższej klasy reflektometry optyczne. Za pomocą tych przyrządów, wykorzystujących metodę radiolokacyjną, określamy czy straty w spawie mieszczą się w normie, lokalizujmy przerwę w światłowodzie, zapewniając tym samym najlepszy sposób określania strat
wynikających z poszczególnych złącz lub innych przyczyn uszkodzeń kabla, nie widocznych gołym okiem.

Po zakończeniu prac instalacyjnych, gdzie światłowód gotowy jest do łączenia urządzeń systemu, przeprowadzamy badania w ramach odbioru. Mają one potwierdzić, że dane łącze spełnia wymagania techniczne. Odbiór przeprowadzają wykwalifikowani pracownicy: inżynierowie lub technicy, pod okiem inżynierów a wyniki badań przedstawiane są za pomocą protokołów pomiarowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

napisz do nas >

+48 71 307 98 76

+48 535 33 98 76

Core Technologies

ul. Chełmońskiego 12
51-630 Wrocław